Правильне харчування котів

Як годувати кошенят від народження до 3-х місяців.

Коли і чим підгодовувати кошенят.

Від народження і до трьох тижднів кошенята отримують усі необхідні їм для нормального розвитку поживні речовини із молозива. На четвертий тиждень материнського молока їм починає не вистачати, кошенята можуть проявляти занепокоєння, пищати і вимагати їжу. Крім того на третьому тиждні життя у кошенят починають різатися зуби. Почати їх підгодовувати рекомендують сумішшю вівсяної муки (саме вівсяна мука а не перетертий геркулес!), коров’ячого молока, вершків і курячого яйця. Всі інгридієнти ретельно перемішати до однорідності і молоком довести до густоти рідкої сметани. Суміш вилити у плоску миску, з якої кошенята будуть її їсти. Кількість спожитої суміші буде залежати від того, як багато у кішки молока і від кількості кошенят у виводку.

Рецепти суміши для штучного вигодовування кошенят.

Іноді виникає необхідність штучного вигодовування кошенят (коли у кішки мастит або коли вона загинула). Ідеальним варіантом було б знайти кошенятам кішку-годувальницю. Кішки завжди приймають чужих кошенят. Якщо кішку швидко знайти не можливо, то замінити кошенятам маму доведеться вам, а материнське молоко замінити молочною сумішшю. Якщо є така можливість молочну суміш можно купити у ветклініці або у ветаптеці. Проте якщо такої можливості нема можна приготувати суміш самостійно. Нижче три рецепти замінника котячого молока.
1) 0,5 л концентрованого молока, яєчний білок і 4 чайні ложки цукру-піску.
2) 50г цільного коровячего молока, 15 г порошку цільного молока, 2.5 г сухих дріжджів.
3) 50 мл цільного молока, 50 г кип’яченого, половина сирого яєчного жовтка, чайна ложка кукурудзяної олії.

Строго дотримуйтесь рецепту при приготуванні суміші.

Суміш не можна зберігати, тому треба готувати кожен день нову порцію.

Цільним коров’чим молоко годувати кошенят не можна, воно для них не достатньо поживне і не містить усіх необхідних вітамінів.

Інструкція, як штучно вигодувати кошенят.

Денний раціон кошеняти вагою 120г при використанні замінника молока складає 22г. Замінник молока нагрівають до 30 градусів і дають у перші дні з піпетки або шприця без голки, через кілька днів з пляшечки 100 мл з надітою на неї соскою. Загальну кількість замінника молока на добу розподіляють між кошенятами рівномірно, якщо кошеня не одне.
У дводенному віці кошеня годують кожні 2 години цілодобово. З 3-г по 5-й день при денному годуванні через кожні 2 години, вночі можна годувати кошенят через кожні 3 години. Починаючи з 5-го дня – через кожні 4 години вночі, а в день і далі через кожні 2 години. Із збільшенням ваги кошенят збільшують кількість суміши.
Головною ознакою того, що ви годуєте правильно є те, що через тиждень вага кошенят повинна збільшитись у двічі, а потім кошенята набирають кожного тиждня по 100 г ваги. Тобто зазвичай новонароджені кошенята важать 90-120г, через тиждень їх вага повинна бути 180-240 г, ще через тиждень 280-340 і так далі. Тому варто проводити контрольні зважування малюків. Після 8-го тиждня котики-хлопчики починають додавати у вазі більше за дівчаток.
З 4-го тиждня кошенят починають підгодовувати як і звичайним чином вигодовуваних.
Далі поступово з 6-го тиждня починайте поступово вводити у раціон перекручене варене м’ясо, сир, овочі. На момент коли кошеняті виповниться 3 місяці воно повинно їсти самостійно тверду їжу. Як і чим годувати кошенят старше 3-х місяців читайте у статті “Як правильно годувати кошеня (від 3-х місяців до року”.
В ідеалі кошеня повинно отримувати молоко від мами-кішки доки кішка сама не відмовиться годувати кошеня. Загалом не варто забирати кошеня від кішки раніше 3-х місячного віку, так як разом з молоком кошеня отримує необхідні антитіла для формування імунітету та поживні речовини для правильного формування скелету і росту органів.

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *